Vissza a kezdőlapra E-mail

Rádiós távfelügyeleti eszközök


RF-1054 Felügyeleti központ
A felügyeleti rendszer központi eleme, mely a rádióadók jeleit veszi és feldogozza. A berendezéshez személyi számítógép kapcsolható, a felügyeletet a TFP101 alkalmazás segítségével lehet ellátni.
Az adók által sugárzott, kódolt és titkosított jelzéseket a központ feldolgozza és a számítógépen (vagy az opcionális RF-1054D kijelzõn) megjeleníti. Riasztási jel vétele esetén akusztikus és fényjelzést ad.
A számítógépes kapcsolat megszakadása esetén jelzi a hibát a kezelõnek. 24 órás szükségáramforrással is rendelkezik a berendezés az esetleges áramkimaradás esetére.

Dokumentáció
Főoldal ->
RF-811 Kétirányú rendszerrádió
Az RF–811 készülék a felhasználónál van elhelyezve. Telepítés után a hálózatot keresi, majd a kapcsolódás után bejelentkezik. Jelei háromféle úton juthatnak el az RF-154-es felügyeleti vevőhöz:
  • D1 kapcsolat: az RF-811 vevő a központtal áll rádiós kapcsolatban;
  • S1 kapcsolat: két RF-811 közül az egyik, mint átjátszó tart kapcsolatot RF-154 vevő központtal
  • Többszörös S1 kapcsolat: az RF-811-es készülék több másik RF-811-es készüléken keresztül tart kapcsolatot az RF-154-es készülékkel. (A rendszer öt készülék egymás utáni láncolását engedi meg.)
Az RF-811 a rendszerhez történő kapcsolódásakor a kimenetén jelezni tudja a kapcsolódást és a kapcsolat megszakadását is.

Műszaki adatok
Tápfeszültség: 10 - 18 V DC
Áramfelvétel: max. 0,5 A, üzemmódtól és tápfeszültségtől függ
Akkuhiba jelzés: 10,5 V-nál
Üzemi frekvencia: 860 MHz (ISM sáv)
Kimenő teljesítmény: 500 mW
Érzékenység: min: 0,5 µV
Zóna bemenetek: funkció programozható R = 2,2 k?
PGM kimenetek: funkció programozható
open collector max. 100 mA
Vonali vevő: Uv = 12 V, CID protokoll, DTMF
Port kapcsolat: RS-232, 3 V-os, 9600 b/s

RF-1056 Átjátszó állomás
Átjátszót tartalmazó kiépítésre akkor lehet szükség, ha a vevőkészüléket (annak antennáját) nem tudjuk magaslati ponton elhelyezni. A vevőegységnek nem kell minden ügyfélrádióval közvetlen kapcsolatban lennie.
Az RF-1056-os átjátszó berendezés egy csatornán működő berendezések jeleinek átjátszására szolgál. Feladata az egyirányú segélyhívó adók jeleinek vétele és továbbítása a vevőközpont felé. A jelek továbbítása digitális formában, beszédátvitel nélkül történik. Az RF-1056-os átjátszó berendezés a vevőközponttal kétirányú kapcsolatban áll.

Dokumentáció
Főoldal ->
RF-1054D Kijelző
Az RF-1054 Felügyeleti központ és a hozzákapcsolt, számítógépes TFP program alkalmazása esetén használható biztonsági kijelzőként.
Ha a számítógépes program vagy a számítógép elromlik, a felügyeleti rendszer megbénul, ekkor az RF-1054D Kijelző átveszi a számítógép szerepét. Az eszköz valójában egy érintőképernyős kis számítógép (tablet).

Dokumentáció
Főoldal ->
RF-030UM Ügyfélrádió
450 MHz-es ügyfélrádió
Teljesítmény: 2 W
NH-1402 Rádiós segélyhívó
Megfelelő rendszertechnikában felépítve, a hozzávaló PC-s szoftverrel és vevőkészülékkel segélyhívó berendezésként üzemel. A segélyhívás történhet a berendezésen található "Hívás" gomb, vagy a rendszerhez illesztett RF-218 típusú, 434 MHz-es rádiós távkapcsolón található segélyhívó gomb megnyomásával.
Az NH-1402 segélyhívó (nővérhívó) berendezés idős, beteg, egyedül élő emberek otthoni ápolásában jelenhet segítséget. A segítségre szoruló személy otthonában felszerelt segélyhívó rádión keresztül egy olyan távfelügyeleti központtal van kapcsolatban, ahol szükség esetén intézkednek (nővért, ápolót küldenek) a segítséget kérő személyhez. Így nem szükséges állandó, személyes felügyeletet biztosítani minden gondozotthoz, egy nővér vagy ápoló akár egy kisebb települést is elláthat.
Gyakorlati tapasztalataink szerint az idősebb, nem teljesen egészséges emberek nem tudják gyorsan, hatékonyan kezelni a technikai berendezéseket. Ezért a készülék kezelését a minimálisan szükséges szintre egyszerűsítettük le.
A gondozott lakásában a falra felszerelt rádiós egységen 2 gomb áll a gondozott rendelkezésre: segélykérés, segély törlése. A mindig a gondozottnál levő, hordozható RF-218 egységen (távkapcsolón) pedig egyetlen segélykérő gomb található. A segélyhívó gomb megnyomása esetén a segélyhívó központban, PC-n futó számítógépes felügyeleti szoftver jelzi az ápolónak, gondozónak a gondozott hívását. A szoftver az előzetesen feltöltött személyes adatok alapján kiírja a segélykérő nevét, címét (a helyszínt, ahonnan a segélykérést indították), és azt, hogy milyen intézkedés szükséges.

Dokumentáció
Főoldal ->
SH-503 Telefonos segélyhívó
Telefonvonali segély­hívó berendezés, mely alkalmas a hozzá rádiófrekvenciásan kapcsolódó, 434 MHz-es kézi jelzésadó jelei­nek vételére és automatikus adattovábbításra vezetékes telefonhálózaton a felügyeleti köz­pont irányába. Alkalmas a segélyhívást köve­tően a kétirányú beszédkapcsolat megte­remté­sére.
Jellemzők:
- Távkapcsolóról vagy saját nyomógombról történő indítási lehetőség
- Késleltetett segélyhívás lehetősége a véletlen elindítás törlése miatt
- Lemondási lehetőség
- Ápoló kiérkezésének ellenőrzése
- Kétirányú kihangosítási lehetőség, segélyhívásnál automatikus, egyéb hívásnál a távkapcsolóról vagy a saját gombról működtetve
- Külső telefonkészülék kapcsolható rá
- Életjel hívások beállíthatók
- Szünetmentes működési lehetőség
- Két telefonszám hívásának lehetősége
- Foglaltság esetén többszöri próbálkozás
- Működési jellemzők programozhatók
- A távkapcsoló megfelel
  az MSZ EN 300 220-3:2001 szabványnak
- A központi egység megfelel
  az ETS 300 001 szabványnak
- A készülék és a felügyelet megfelel
  az MSZ EN 50134-1 szabványnak